Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Jest to konkurs adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów (z wyjątkiem szkół dla dorosłych). Dwa pierwsze etapy konkursu są sprawdzianem wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Osoby, które znajdą się w finale, muszą przygotować autorski projekt, związany tematycznie z hasłem przewodnim Olimpiady.

Zwycięzca konkursu otrzymuje między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. To jednak nie wszystko. Nagrody rzeczowe organizatorzy zapewniają wszystkim finalistom. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z województwa pomorskiego, które zgłosiły chęć udziału w konkursie.

Historia konkursu sięga roku 2007. Finał I edycji odbył się 11 marca 2008 roku. Brali w nim udział uczniowie tylko z gdańskich szkół. Rok później dołączyła do nich młodzież z Sopotu i Tczewa, a potem z kolejnych miast i gmin województwa pomorskiego.

Dotychczas we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział ponad 7000 osób.