Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne EURO 2012″

Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, zapraszając do współpracy Straże Miejskie w Gniewie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Sopocie, Tczewie, Straż Gminną w Pruszczu Gdańskim, od kilku lat organizują dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tematem piątej już edycji Olimpiady w roku 2012 jest „Bezpieczne EURO 2012”.

Temat V Olimpiady związany jest z odbywającymi się w roku 2012 w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, zainteresowanie się wiedzą prawną z zakresu tematyki konkursowej, odpowiedzialność za dobro wspólne oraz polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Głównymi organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku.

Partnerami Olimpiady są: Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Edukacji, Gdański Związek Pracodawców Oddział w Tczewie, Pomorskie Stowarzyszenie Gmin Wiejskich, Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 oraz Pomorski Urząd Wojewódzki.

Tegoroczny konkurs przeprowadzony został w trzech etapach:

  • I Etap odbył się 8 grudnia 2011r.
  • II Etap odbył się 19 stycznia 2012r.
  • III Etap – finałowy odbył się 07 marca 2012r. w Gdańsku w PGE Arenie.

Termin przesyłania zgłoszeń upłynął 21 listopada 2011r. Zgłosiło się 650 chętnych z 34 szkół.

Nagrodą główną dla laureata V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „ Bezpieczne Euro 2012” – za zajęcie I miejsca jest tzw. „darmowy indeks” Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku, który wiąże się ze zwolnieniem z opłat za studiowanie na uczelni podczas całego toku kształcenia na wybranym przez laureata kierunku, specjalności, poziomie kształcenia (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub pierwszego i drugiego stopnia) oraz formie kształcenia (studia stacjonarne lub niestacjonarne).

Więcej na temat V edycji Olimpiady:


Więcej na temat poprzednich edycji Olimpiady:

ORGANIZATORZY
PATRONAT HONOROWY
PATRONAT MEDIALNY
radio_gdansk
pomorska.tv_
portal_pomorza
dziennik_baltycki
SPONSOR
BRAINWASH