Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!
Autor: Wojciech Siółkowski
1113 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się do udziału w jubileuszowej X Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tak wielu chętnych do udziału w konkursie do tej pory jeszcze nie było! Wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną współorganizuje tegoroczną olimpiadę dziewięć straży miejskich z województwa pomorskiego.
X Olimpiada Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników

I etap X Olimpiady już we wtorek 3 stycznia 2017 roku. Tego dnia o godzinie 10:00 uczniowie zasiądą do pisania testu jednokrotnego wyboru. Ci, którzy zakwalifikują się do II etapu, zmierzą się 1 lutego z nieco trudniejszym testem, zawierającym pytania wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Natomiast najlepsi z najlepszych zostaną zakwalifikowani do finału, który odbędzie się 16 marca w Europejskim Centrum Solidarności.

X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!Zadaniem każdego finalisty będzie zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych w jego mieście (gminie) i zaproponowanie ciekawych rozwiązań tych problemów z punktu widzenia miejscowej straży. Komisja konkursowa oceni merytoryczną wartość autorskich prac, ich zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania projektu.

Już od lat zwycięzca Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie dostaje między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Nagrody rzeczowe odbierają wszyscy finaliści. W poprzednich latach wśród upominków były między innymi: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, kursy prawa jazdy oraz aparaty fotograficzne. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę konkursu, dostaje indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Organizatorami X Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizują straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!

Honorowy patronat nad X Olimpiadą Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.

X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!

Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Czytaj także: - X Olimpiada: wiedza, emocje i atrakcyjne nagrody