Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

I etap Olimpiady za nami

VIII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie rozpoczęta! Punktualnie o godz. 10:00 w 44 szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa pomorskiego rozpoczęło się pisanie testu. Sprawdzian trwał 45 minut.
I etap Olimpiady za nami

Inauguracja VIII Olimpiady (jej hasło brzmi: Jestem uczestnikiem ruchu drogowego) odbyła się w SOiO Conradinum w Gdańsku. Szkoła ta wystawiła do konkursu jedną z największych reprezentacji. W zmaganiach wzięło udział 53 uczniów tej placówki.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli między innymi: Rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński oraz Kierownik Referatu Profilaktyki SM w Gdańsku Agnieszka Solecka, przewodnicząca komisji konkursowej. Obok Straży Miejskiej w Gdańsku, GWSH jest jednym z głównych organizatorów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Sponsor główny to PZU.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 946 osób. Ilu uczniów faktycznie do niego przystąpiło, będzie wiadomo, gdy spłyną dane z całego regionu. W Gdańsku (spośród zapowiedzianych 379 osób) do pisania testu zasiadło 271 uczniów z 16 szkół.

Wyniki I etapu oraz nazwiska osób, które zakwalifikowały się do II etapu znane będą w środę 17 grudnia.

Więcej informacji o VIII Olimpiadzie: