Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mam - Kocham - Sprzątam

Przedstawiamy prezentacje pierwszej trójki finalistów VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - "Bezpieczne i przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie".

Mam - Kocham - Sprzątam

VI Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie wygrała Katarzyna Krupa,  uczennica 2 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. Drugie miejsce zajął Patryk Felskowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku, a trzecie - Oskar Krajnik z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

Kluczowe momenty zwycięskiej prezentacji skupiały się wokół problemu czworonogów i ich właścicieli. Jedną z propozycji poprawy czystości w mieście było stworzenie projektu „MAM-KOCHAM-SPRZĄTAM”, zwracającego uwagę na to, że posiadanie psa wiąże się nie tylko z przyjemnością obcowania człowieka ze zwierzęciem, ale również z odpowiedzialnością jego właściciela. Innowacyjnym pomysłem Kasi jest udoskonalenie pojemników na psie odchody, które oprócz zmienionej nazwy na Dogbin’y byłyby zaopatrzone w charakterystyczne chorągiewki, służące do zaznaczania namierzonych psich kupek. Dzięki temu moglibyśmy ustrzec się od przypadkowego wdepnięcia w psią niespodziankę. Kasia oprócz zaprezentowania autorskiego projektu poprawy czystości w swoim mieście zaskoczyła Komisje Konkursową i Lożę Ekspertów przygotowanym na tę okazję występem. Ku zdziwieniu jury na salę weszła z magnetofonem i tuż po prezentacji uraczyła uszy Komisji piosenką. Apeluje, razem, zmieńmy nasze miasto – śpiewa Kasia i namawia mieszkańców do dbania o czystość w mieście. Jej występ stanowczo ożywił atmosferę panującą w sali egzaminacyjnej, a przede wszystkim podniósł poprzeczkę pozostałym finalistom.

Kliknij, aby wysłuchać zwycięskiej piosenki

Prezentacje laureatów konkursu:

  1. Katarzyna Krupa - Kwidzyn
  2. Patryk Felskowski - Gdańsk
  3. Oskar Krajnik - Pelplin