Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Finał Olimpiady tuż tuż

Znamy już wyniki II etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie”.

W środę 6 lutego odbył się II etap Olimpiady, do którego przystąpiło 190 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego. Egzamin składał się z dwóch części. W Gdańsku 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w pierwszej części egzaminu miało za zadanie w ciągu 45 minut wypełnić test z 20 pytaniami wielokrotnego wyboru. Druga część rywalizacji polegała na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania otwarte. Pytania sprawdzały wiedzę przyszłych finalistów na temat zadań i uprawnień Straży Miejskiej i weryfikowały, na ile uczniowie przyswoili sobie treści zapisów rozporządzeń i ustaw.

Lista finalistów obejmuje 25 nazwisk. Do finału zakwalifikowało się 4 uczniów z Gdańska:

  1. Patryk Felskowski z Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej,
  2. Anna Szumilewicz z Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej,
  3. Joanna Wyszkowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 przy ul. Na Zaspę,
  4. Arkadiusz Zybert z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 przy ul. Na Zaspę.

Do 15 marca finaliści Olimpiady muszą dostarczyć autorskie projekty, dotyczące poprawy czystości w mieście. Tydzień później, 21 marca, odbędzie się finał, w czasie którego uczniowie zaprezentują swoje pomysły. Wówczas poznamy szczęśliwego zwycięzcę, na którego czeka darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku. Uroczysta gala odbędzie się w przy wtórze wystrzałów armatnich i pokazów jazdy husarskiej na Zamku w Gniewie.

Regulamin VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie” [gallery link="file" includes="7043,7042,7041,7045,7039,7038" ids="7038,7039,7045,7041,7042,7043"]