Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Darmowy indeks główną nagrodą VI Olimpiady

Indeks i opłacone studia warte 24 tys. zł to główna nagroda, jaką otrzyma zwycięzca VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wśród pozostałych nagród znaleźć można między innymi tablety oraz laptopy.

Olimpiada z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Obserwujemy, że coraz więcej szkół przystępuje do konkursu. Atrakcyjne nagrody oraz prestiż całego przedsięwzięcia przyciągają uwagę młodzieży. Starsi uczniowie informują młodszych kolegów o konkursie i zachęcają do udziału - mówi Jolanta Kochańska - z-ca dyrektora  XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku.

Rywalizacji podczas I etapu przyglądali się nie tylko funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku i koordynatorzy szkolni. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prorektor  Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dr Waldemar Budziński oraz Przedstawiciel PZU Życie S.A. - sponsorzy głównych nagród w Olimpiadzie.

W czasie 45 minut uczniowie z 11 gdańskich szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań z zakresu wiedzy ustawowej i wiedzy ogólnej. Najtrudniejsze z nich wymagały od uczniów rozwinięcia skrótów zastosowanych w ustawie o odpadach a także znajomości kodeksu wykroczeń.  Najprostszym zadaniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazało się pytanie o znajomość numeru alarmowego 986.

Oficjalne wyniki I etapu Olimpiady zostaną ogłoszone do 11 stycznia 2013 roku.

Telewizyjna relacja z Olimpiady.

[wpspoiler name="Fotorelacja - I etap VI Olimpiady Wiedzy o Biezpieczeństwie" ][gallery link="file" columns="3" include="6854, 6853, 6852, 6851, 6850, 6849"] [/wpspoiler]