Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

IV edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Do 10 grudnia należy przesyłać zgłoszenia szkół, które pragną wziąć udział w IV edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze”.

IV już edycję Olimpiady organizują Straże Miejskie z Gdańska, Kwidzyna, Kościerzyny, Pelplina, Pucka, Tczewa wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. Powstała ona w ramach realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Jej celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży.

Olimpiada „Bezpieczne i przyjazne Pomorze” skierowana jest do uczniów szkół średnich miast, których Straże Miejskie biorą udział w konkursie. Jest o co walczyć – nagroda główna to indeks na dowolny kierunek studiów w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. W konkursie przewidziano też szereg innych nagród rzeczowych. Konkurs przebiega w trzech etapach. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 10 marca 2011 w siedzibie Biura Rady Miasta Gdańska.

W poprzedniej edycji udział wzięło 557 uczniów z 38 szkół województwa pomorskiego.