Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

VII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Suma trzech i czterech – nieba i ziemi – pełnia, doskonałość, ekscytująco zapowiada się siódma edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - Bezpieczne i Przyjazne Pomorze „Razem Dbajmy o Nasze Miasto”.

Głównymi organizatorami Olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Pełne wysiłku intelektualnego igrzyska z wiedzy o bezpieczeństwie skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych klas I-IV wszystkich typów i odbywają się w trzech etapach: 1) test zamknięty 2) test wielokrotnego wyboru 3) finał. Komisja Konkursowa i Loża Ekspertów wymagać będą od uczniów przygotowania autorskiego projektu wspólnych inicjatyw społecznych na rzecz poprawy funkcjonowania Straży Miejskiej/Gminnej w swoim miejscu zamieszkania.

Partnerami Olimpiady jest Urząd Miejski w Gdańsku - Wydział Edukacji oraz Straże Miejskie i Gminne z 10 miast województwa pomorskiego: Kwidzyna, Pelplina, Tczewa, Gminy Pruszcz Gdański, Gminy Człuchów, Gniewu, Sopotu, Kościerzyny, Chojnic i Gdańska.

Termin zgłoszenia szkoły do udziału w Olimpiadzie upływa w dniu 30 listopada 2013 roku. Dyrektorzy Szkół zgłaszają chęć udziału w Olimpiadzie drogą elektroniczną lub faxem do właściwej terytorialnie Straży Miejskiej lub Gminnej. W tym celu należy wypełnić Kartę Zgłoszenia.

Harmonogram:
  • I Etap - 10 grudnia 2013
  • II Etap - 10 luty 2014
  • Finał - 28 marca 2014

Nagrodą główną dla laureata  I miejsca Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - Bezpieczne i Przyjazne Pomorze „Razem Dbajmy o Nasze Miasto”  jest indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz zwolnienie z opłat za studia pierwszego stopnia na wybranym przez niego kierunku.

Tematyka Olimpiady wpisuje się w założenia programu Razem Bezpieczniej, który ma na celu ograniczenie zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.

Layer 1 razem_bezpieczniej

Do pobrania:
Więcej na temat poprzednich edycji Olimpiady:

Patronat honorowy:

Logo Kuratorium Oświaty GdańskPrezydent Miasta GdańskWojewoda Pomorski

Partnerzy medialni:

Logo Radio PlusLogo my3miasto.plLogo tcz.pl