Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

X Olimpiada: Wyniki I etapu

770 uczniów z 45 pomorskich szkół ponadgimnazjalnych zasiadło we wtorek 3 stycznia do pisania testu w ramach pierwszego etapu X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do drugiej rundy konkursu zakwalifikowało się 391 osób, którym udało się uzyskać przynajmniej 12 punktów z 20 możliwych do zdobycia. Kolejny test już 1 lutego.
X Olimpiada: Wyniki I etapu

Do udziału w X Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się 1113 osób. Ostatecznie do konkursu stanęło 770 uczniów ze szkół na terenie dziewięciu miast województwa pomorskiego: z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Do rozwiązania dostali oni test jednokrotnego wyboru.

W Gdańsku w pierwszym etapie Olimpiady wzięły udział 224 osoby z 11 szkół. Największa, 75-osobowa grupa uczestników spotkała się w IV Liceum Ogólnokształcącym. Z Gdańska do drugiej rundy konkursu zakwalifikowało się w sumie 106 uczniów.

[gallery link="file" ids="15189,15190,15191"]

1 lutego, w ramach drugiego etapu, uczestnicy Olimpiady będą musieli się zmierzyć z trudniejszym testem zawierającym pytania wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Spośród niemal 400 osób wyłonione zostanie ścisłe grono finalistów.

Najlepsi z najlepszych spotkają się 16 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zadaniem każdego z nich będzie zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych w swoim mieście (gminie) i zaproponowanie jak najciekawszych rozwiązań tych problemów. Komisja konkursowa oceni merytoryczną wartość autorskich prac, ich zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania projektu.

Zwycięzca Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbierze darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Na atrakcyjne nagrody rzeczowe może liczyć każdy finalista. Także szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę konkursu, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!

Głównymi organizatorami X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem "Ja, strażnik..." są: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizują straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Honorowy patronat nad X Olimpiadą sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.

X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników!

Czytaj także: - X Olimpiada: Rekordowa liczba zgłoszonych uczestników! - X Olimpiada: wiedza, emocje i atrakcyjne nagrody