Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady

Solidna porcja wiedzy o bezpieczeństwie i kolejna okazja do wygrania atrakcyjnych nagród. To już ostatni dzwonek dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w VIII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Czasu na podjęcie decyzji i zgłoszenie się do turnieju jest coraz mniej, zaledwie trzy tygodnie. W tym roku hasło konkursu brzmi: „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”.
Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady

Siedem dotychczasowych edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie udowodniło, że do udziału w tego typu przedsięwzięciach młodych ludzi namawiać nie trzeba. W 2008 roku, kiedy konkurs zorganizowano pierwszy raz, do pisania testu zasiadło 180 uczniów. W ubiegłym roku było ich już 543. Stale rośnie też liczba straży miejskich i gminnych, zaangażowanych w przedsięwzięcie. W tym roku jest ich już dziesięć.

Kto może wziąć udział w Olimpiadzie?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Rozwijanie w młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, jak również za wspólne dobro to jeden z celów organizatorów turnieju. Ale chodzi też o to, by młodzież poznała przepisy prawa oraz uprawnienia instytucji, które stoją na jego straży. Wszystko to ma służyć poprawie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Olimpiada to także wyjątkowe nagrody

Młodzi ludzie nie ukrywają, że jednym z bodźców, które skłaniają ich do udziału w konkursie są bardzo atrakcyjne nagrody. Nieczęsto się zdarza, by w szkolnym turnieju gra toczyła się o tak wysoką stawkę! Zwycięzca dostaje darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Może sobie wybrać kierunek studiów, specjalność i zdecydować czy chce się kształcić stacjonarnie czy może zaocznie. Jako laureat Olimpiady czesnego oczywiście nie płaci.

Warto podkreślić, że żaden finalista nie wychodzi z pustymi rękami. Nagrody rzeczowe dostają wszyscy uczestnicy trzeciego etapu konkursu. Wśród upominków przewidzianych na tę edycję Olimpiady są już między innymi: laptopy, smartfony i cyfrowe aparaty fotograficzne. A pula nagród wciąż się powiększa!

Ważne terminy

W Olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie z miast i gmin, których straże są w gronie organizatorów przedsięwzięcia. Do piątku, 28 listopada 2014 roku dyrektorzy szkół mają czas na przesłanie do swojej straży listy uczestników konkursu. Kartę Zgłoszenia (załącznik nr 1) można wysłać faxem lub drogą elektroniczną.

Pierwszy etap Olimpiady odbędzie się 10 grudnia 2014 roku, drugi – 18 lutego 2015 roku. W obu przypadkach sprawdziany zostaną przeprowadzone  w szkołach uczestników turnieju lub w innym miejscu wyznaczonym przez lokalną straż.

Trzeci etap Olimpiady to już finał! 26 marca 2015 roku przed uczestnikami zmagań swoje podwoje otworzy gdańsko-sopocka Ergo Arena. Finaliści będą musieli nie tylko wykazać się odpowiednią wiedzą, ale też przygotować i zaprezentować autorski projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoim miejscu zamieszkania.

Kto za tym stoi?

Głównymi organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie i gminne z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Gdańska, Sopotu, Kwidzyna, Gniewu, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego (straż gminna) oraz Człuchowa (straże: gminna i miejska).

Sponsorem głównym jest PZU.

Wszystkie informacje na temat Olimpiady publikowane są na bieżąco na stronach internetowych: Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz Straży Miejskiej w Gdańsku.

DO POBRANIA:

Regulamin VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Aneks nr 1 do Regulaminu VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Załącznik nr 1 do Regulaminu (KARTA ZGŁOSZENIA) Załącznik nr 2 do Regulaminu (PROTOKÓŁ UCZESTNICTWA) Załącznik nr 3 do Regulaminu (OŚWIADCZENIE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH)

Plakat VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Przeczytaj także relacje z finałów: - VII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Patronat honorowy:

Wojewoda Pomorski Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady Prezydent Miasta Gdańska Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady         Kuratorium Oświaty w Gdańsku 

Bezpieczeństwo na drodze tematem VIII Olimpiady