Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Olimpiadę czas zacząć

20 grudnia ruszyła IV edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze”. Rozpoczęcie miało miejsce w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych przy ulicy Grunwaldzkiej 238 B w Gdańsku.

Punktualnie o godzinie 9 do testów w całym województwie pomorskim zasiadło 584 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych. W Gdańsku 350 uczniów z 17 szkół, a w pozostałych miastach, których Straże Miejskie przystąpiły do Konkursu - Kwidzyn, Kościerzyna, Pelplin, Puck i Tczew - 234 osoby z 12 szkół. Co roku dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody w tym m.in. odtwarzacze mp4 oraz aparaty fotograficzne. Nagrodą główną jest indeks na wybrany przez zwycięzce kierunek studiów w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Konkurs powstał w ramach realizacji rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży.

Olimpiada przebiega w trzech etapach. Drugi odbędzie się w dniu 8 lutego 2011 roku, a finał przewidziany jest na dzień 10 marca 2011 r. w siedzibie Biura Rady Miasta Gdańska.