Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie po raz dziewiąty!

Od lat ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów z pomorskich szkół. 10 grudnia rozpoczęła się IX Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tym razem pod hasłem: „Moje Miasto, Moja Straż”.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie po raz dziewiąty

W tym roku do walki o darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej i inne cenne nagrody stanęło około 800 uczniów z szkół ponadgimnazjalnych. W ramach I etapu uczestnicy konkursu pisali test w swoich szkołach. Uroczysta inauguracja Olimpiady odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Na Zaspę 31a.

Kolejna odsłona uczniowskich zmagań odbyła się 4 lutego 2016 r. Uczniowie rozwiązali test składający się z pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych. W Gdańsku II etap Olimpiady odbył się w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Wzięło w nim udział 130 uczniów z 15 gdańskich szkół. Z całego województwa do drugiego etapu naszego konkursu przystąpiło 494 uczniów. Spośród nich wyłoniono 29 finalistów.

Najlepsi z najlepszych zmierzą się 7 kwietnia 2016 r. podczas uroczystego finału w Kościerzynie. W tegorocznej edycji finaliści Olimpiady stawią czoła problemom porządkowym w swoich gminach i przedstawią pomysły na ich rozwiązanie. Ich zadaniem będzie stworzenie własnej straży miejskiej na miarę tych wyzwań i wyznaczenie jej konkretnych zadań.

Organizatorami IX Olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Sopotu, Rumi, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Helu i Malborka.

Patronatem honorowym objęli Olimpiadę: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gdańska.

DO POBRANIA:

Regulamin IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Załącznik nr 1 do Regulaminu (KARTA ZGŁOSZENIA)

Załącznik nr 2 do Regulaminu (PROTOKÓŁ UCZESTNICTWA)

Załącznik nr 3 do Regulaminu (OŚWIADCZENIE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH)

Aneks nr 1 do Regulaminu IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Aneks nr 2 do Regulaminu IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie