Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

XII Olimpiada: wyniki I etapu

Autor: Robert Kacprzak
367 uczniów z 11 gdańskich szkół rozwiązywało w czwartek 31 stycznia test w ramach pierwszego etapu XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje”. Do drugiej tury konkursu zakwalifikowało się 151 osób.
XII Olimpiada: wyniki I etapu

Udało się to tym, którzy w teście jednokrotnego wyboru uzyskali co najmniej 14 punktów z 20 możliwych do zdobycia. Następny etap odbędzie się 28 lutego. Uczniowie będą mieli do rozwiązania test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Najlepsi spotkają się w finale, 11 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Malborku - Ośrodku Konferencyjnym KARWAN.

Zadaniem finalistów będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji w swoim miejscu zamieszkania oraz zaproponowanie ich rozwiązań. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Chęć udziału w XII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół w Gdańsku, Chojnicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Rumi, Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Wyniki z tych miast opublikujemy niebawem. W Gdańsku najliczniejszą, ponad 240-osobową reprezentację stanowili uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej informacji o konkursie w artykule XII Olimpiada: czekamy na zgłoszenia

Tutaj pobierzesz Regulamin XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczenstwie (5.06 MB)