Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne EURO 2012"

V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne EURO 2012″

Komendy Straży Miejskich w Gdańsku, Gniewie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Sopocie, Tczewie, Straż Gminna w Pruszczu Gdańskim oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne EURO 2012”

Temat V Olimpiady związany jest z odbywającymi się w przyszłym roku w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, zainteresowanie się wiedzą prawną z zakresu tematyki konkursowej, odpowiedzialność za dobro wspólne oraz polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Głównymi organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku.

Partnerami Olimpiady są: Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Edukacji, Gdański Związek Pracodawców Oddział w Tczewie, Pomorskie Stowarzyszenie Gmin Wiejskich, Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 oraz Pomorski Urząd Wojewódzki.

Więcej na temat olimpiady znajdziecie Państwo na podstronie Inicjatywy Społeczne.