Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

XIII Olimpiada: Wyniki I etapu

1382 uczniów z 44 pomorskich szkół rozwiązywało 30 stycznia test w ramach pierwszego etapu XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Pomorscy Rowerzyści”. Do drugiej tury konkursu zakwalifikowało się 513 osób, którym udało się uzyskać co najmniej 14 punktów z 20 możliwych do zdobycia. Następny etap 13 lutego.
13 olimpiada 2

Chęć udziału w XIII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło 1777 osób. Ostatecznie 30 stycznia do konkursu przystąpiło 1382 uczniów w jedenastu pomorskich miastach: Gdańsku, Chojnicach, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pelplinie, Rumi, Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Władysławowie. Do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru.

W Gdańsku w konkursowych zmaganiach uczestniczyło 359 osób z 8 szkół. Najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego. Do II etapu XIII Olimpiady zakwalifikowało się 123 gdańskich uczniów.

W przyszły czwartek, 13 lutego, uczniowie będą rozwiązywać test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Najlepsi z ponad pięciuset uczestników drugiej rundy konkursu spotkają się w finale.

Ostatni etap odbędzie się 23 kwietnia 2020 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. Zadaniem finalistów będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim miejscu zamieszkania i zaproponowanie ich rozwiązań. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu ( Regulamin XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie (5.15 MB) ) .

Zwycięzca XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie otrzyma między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Na nagrody rzeczowe mogą liczyć wszyscy finaliści. W poprzednich edycjach konkursu były to między innymi: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, aparaty fotograficzne oraz kursy prawa jazdy. Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

Ważne terminy:

13 lutego 2020 r. – II etap Olimpiady
20 lutego 2020 r. – Ogłoszenie wyników II etapu
10 kwietnia 2020 r. – Termin dostarczenia autorskich projektów przez finalistów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu Olimpiady
23 kwietnia 2020 r. – Finał XIII Olimpiady (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi przy ul. Adama Mickiewicza 49)

Organizatorami Olimpiady są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z: Chojnic, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Władysławowa.

653
Honorowy patronat nad XIII Olimpiadą Wiedzy o Bezpieczeństwie "Pomorscy rowerzyści" sprawuje Pomorski Kurator Oświaty.
kurator oswiaty
 
Czytaj także:
XII Olimpiada: Już wiemy, kto wygrał!
XI Olimpiada: Najlepsi z najlepszych walczyli o indeks
O bezpieczeństwie wiedzą najwięcej…