Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolejne nielegalne stoiska zniknęły z Przymorza

Dwa nielegalne stoiska zlikwidowane w ramach kolejnej akcji porządkowej przy Zielonym Rynku na Przymorzu. Działania przeprowadzili pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku w asyście strażników miejskich z Referatu Dzielnicowego I oraz pracowników agencji ochrony „Tajfun”.
handel-rynek-przymorze-1200px

Akcja odbyła się w środę, 9 listopada w godzinach 12:30-13:00. Jej celem była likwidacja nielegalnego handlu w sąsiedztwie targowiska „Zielony Rynek”. Pracownicy ZDiZ usunęli dwa stoiska, ustawione u zbiegu ulic Chłopskiej i Obrońców Wybrzeża, na których sprzedawano między innymi garderobę, zabawki, sztuczne kwiaty oraz drobne akcesoria. Towar został spakowany i zabezpieczony.

Strażnicy miejscy oraz pracownicy agencji ochrony mieli zadbać o to, aby nikt nie zakłócał porządku. Akcja przebiegła spokojnie.

Podobne działania przeprowadzane są przy Zielonym Rynku regularnie. Na nielegalnie handlujących wpływa bowiem wiele skarg. Zdaniem okolicznych mieszkańców, osoby prowadzące nielegalną sprzedaż blokują chodniki, utrudniają ruch pieszym, parkują auta w niedozwolonych miejscach, niszczą trawniki i zostawiają po sobie mnóstwo śmieci.

Czytaj także:
- Akcja porządkowa przy Zielonym Rynku
- Nielegalne? Do likwidacji!
- Bez przyzwolenia na nielegalny handel