Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Akcja porządkowa przy Zielonym Rynku

Likwidacja nielegalnego handlu w rejonie targowiska na Przymorzu. Wspólne działania przeprowadzili pracownicy ZDiZ wraz ze strażnikami miejskimi i policjantami. Potem przy „Zielonym Rynku” odbyło się wielkie sprzątanie. To z pewnością nie ostatnia taka akcja w tym miejscu.
nielegalny-handel-Zielony-Rynek-1200px

Środa, 29 czerwca. Około godziny 8:30 na terenie przylegającym do  „Zielonym Rynku” pojawiła się grupa pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w asyście strażników miejskich i policjantów. Ich celem była likwidacja nielegalnego handlu, prowadzonego w sąsiedztwie targowiska.

2016-07-01 Akcja porządkowa przy Zielonym Rynku

W krótkim czasie z chodników oraz trawników przy Chłopskiej i Krzywoustego zniknęły wyłożone do sprzedaży towary. Chwilę później na miejscu pojawili się przedstawiciele firmy sprzątającej, którzy doprowadzili teren do porządku. Między innymi musieli oni pozbierać pozostawione przez handlarzy śmieci, kartony, a nawet resztki mebli.

- Nasze wzmożone działania przy „Zielonym Rynku” to odpowiedź na liczne prośby i skargi okolicznych mieszkańców oraz dzielnicowych radnych. Osoby, które prowadzą nielegalny handel bardzo często zostawiają po sobie bałagan, a ich działalność bywa uciążliwa dla otoczenia – mówi Andrzej Aniołczyk, kierownik Referatu Dzielnicowego I Straży Miejskiej w Gdańsku. Zapowiada, że podobne akcje porządkowe w rejonie targowiska na Przymorzu będą powtarzane regularnie.

Przeprowadzone w środę działania trwały około czterech godzin. Uczestniczyło w nich siedmiu strażników miejskich. Wszystko przebiegło spokojnie, żadnych zakłóceń porządku nie było.