Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Jasiek i Małgośka wracają z wakacji

Jasiek i Małgośka wracają z wakacjiDwa sympatyczne, choć nieco niesforne robaki w towarzystwie strażników miejskich wracają po wakacyjnej przerwie na deski Teatru Miniatura. Od września w repertuarze placówki znów można znaleźć edukacyjne przedstawienie „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!”. Zainteresowani kupią bilety na spektakl także przez internet.

Żartobliwa opowieść dla dzieci od lat 4 nawiązuje do znanej baśni braci Grimm. Uczy dzieci samodzielności i ostrożności. Publiczność najpierw ogląda lalkowy spektakl, a potem spotyka się ze strażnikami miejskimi. Nawiązując do przedstawienia i sięgając po niektóre rekwizyty, mundurowi w przyjazny i przystępny sposób przypominają dzieciom podstawy bezpieczeństwa. Maluchy uczą się między innymi co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, jak się zachować gdy zaczepia je obca osoba oraz o czym należy pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Tu znajdziesz repertuar Teatru Miniatura

Od premiery, która odbyła się 29 stycznia, do czasu rozpoczęcia wakacji zagranych zostało 30 spektakli, które cieszyły się dużym powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych. Przedstawienie trwa około 60 minut.

Fot. Piotr Pędziszewski (Teatr Miniatura)

[video youtube="R0WV3CO35nQ"]

Czytaj także: - Jasiek i Małgośka: więcej spektakli przed wakacjami Premiera w Miniaturze Nasz debiut na deskach teatru