Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nasz debiut na deskach teatru

Fot. Piotr Pędziszewski (Teatr Miniatura)Świetna zabawa, dużo śmiechu i edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Już w najbliższą niedzielę premiera spektaklu „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj robaczku!”, przygotowanego przez Teatr Miniatura we współpracy ze Strażą Miejską w Gdańsku. Nasi funkcjonariusze, doświadczeni w prowadzeniu zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach, pierwszy raz staną na deskach teatru!

Dwa sympatyczne pędraki Jasiek i Małgośka idą do szkoły. Niestety, zamiast trzymać się zaleceń rodziców, lekkomyślnie pozwalają sobie na zbyt wiele swobody... Na jakie niebezpieczeństwa się narażą? Co wydarzy się w drodze? Czy uda im się uniknąć zagrożeń? No i jak to wszystko się skończy?! Odpowiedzi na te pytania już od niedzieli w gdańskim Teatrze Miniatura.

[gallery link="file" ids="15276,15277,15278"]

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki, przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Autorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od lat 4 nawiązuje do znanej baśni braci Grimm. Uczy dzieci samodzielności i ostrożności. Pomysłodawcy i autorzy tekstu sami opracowali warstwę muzyczną spektaklu oraz piosenki. Do współpracy zaprosili aktora Andrzeja Żaka, który w przedstawieniu pełni rolę jedynego w swoim rodzaju narratora.

[gallery link="file" ids="15279,15280,15281"]

Premiera spektaklu „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” w niedzielę, 29 stycznia o godzinie 12:00 w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Podczas wizyty w teatrze mała publiczność najpierw ogląda lalkowy spektakl, a potem spotyka się z funkcjonariuszami z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Nawiązując do przedstawienia i sięgając po niektóre rekwizyty, mundurowi w przyjazny i przystępny sposób przypominają dzieciom podstawy bezpieczeństwa. Maluchy uczą się co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem i jak się zachować, gdy zaczepia je obca osoba oraz o czym trzeba pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

[gallery link="file" ids="15282,15283,15284"]

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki mają duże doświadczenie w przekazywaniu najmłodszym wiedzy o bezpieczeństwie. Od lat realizują w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych liczne programy profilaktyczne (m.in. Bezpieczne dzieciństwo, Postępowanie ze zwierzętami oraz Autochodzik - bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla najmłodszych). Jednak na deskach profesjonalnego teatru jest to ich debiut. Jak sobie poradzą z tym niecodziennym wyzwaniem? Zapraszamy do „Miniatury”…!

[gallery link="file" ids="15285,15286,15287"]

Fot. Piotr Pędziszewski (Teatr Miniatura)

[gallery link="file" columns="1" size="full" ids="15290"]

Więcej informacji o spektaklu na stronie Teatru Miniatura

O przedstawieniu „Jasiek i Małgośka…” w Salonie Artystycznym Radia Gdańsk