Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Jasiek i Małgośka: więcej spektakli przed wakacjami

"Jasiek i Małgośka...": więcej spektakli przed wakacjamiCoraz mniej czasu mają ci, którzy jeszcze przed wakacyjną przerwą chcieliby zobaczyć w Teatrze Miniatura edukacyjną sztukę dla dzieci „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku”. W środę 24 maja spektakl zostanie pokazany po raz 20. Niespełna miesiąc później (21 czerwca) aktorzy i strażnicy zagrają 30. przedstawienie.

"Jasiek i Małgośka...": więcej spektakli przed wakacjami„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki, przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Autorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od lat 4 nawiązuje do znanej baśni braci Grimm. Uczy dzieci samodzielności i ostrożności. Publiczność najpierw ogląda lalkowy spektakl, a potem spotyka się ze strażnikami miejskimi. Nawiązując do przedstawienia i sięgając po niektóre rekwizyty, mundurowi w przyjazny i przystępny sposób przypominają dzieciom podstawy bezpieczeństwa. Maluchy uczą się między innymi co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, jak się zachować gdy zaczepia je obca osoba oraz o czym należy pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

"Jasiek i Małgośka...": więcej spektakli przed wakacjamiSpektakl cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. Zbiera też bardzo dobre opinie widzów – mówi Agnieszka Kochanowska, rzeczniczka prasowa Teatru Miniatura. Najszybciej rozchodzą się bilety na przedstawienia dla grup, grane w dni powszednie. Natomiast na weekendowe spektakle dla widzów indywidualnych bilety zazwyczaj można kupić jeszcze w połowie tygodnia. Ich sprzedaż prowadzimy także przez internet, co jest dużym ułatwieniem – dodaje.

Premiera „Jaśka i Małgośki…” odbyła się 29 stycznia. Do tej pory przedstawienie grane było z różną częstotliwością. W maju i czerwcu spektakli jest więcej. Można je oglądać niemal w każdy weekend. Kolejne planowane są na wrzesień, po wakacyjnej przerwie.

Przedstawienie trwa około 60 minut.

Fot. Piotr Pędziszewski (Teatr Miniatura)

[video youtube="R0WV3CO35nQ"]

Czytaj także: - Premiera w Miniaturze - Nasz debiut na deskach teatru