Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Lawendowe Wzgórze pod lupą strażników
Autor: Wojciech Siółkowski
Sprawcy wykroczeń drogowych ponownie na celowniku strażników. Tym razem wzmożone kontrole będą prowadzone przez trzy dni na osiedlu przy ulicy Lawendowe Wzgórze. Interwencji można się spodziewać każdego dnia już od godziny 6:00 rano. Zapowiadane działania są efektem licznych zgłoszeń mieszkańców, którzy mówią o parkingowej anarchii na osiedlach.
lawendowe wzgórze1 1200px

Akcja na Lawendowym Wzgórzu potrwa od środy do piątku (6-8 marca). Jej celem jest ograniczenie liczby popełnianych wykroczeń do minimum. Strażnicy przypomną też kierowcom o obowiązku stosowania się do zasad i przepisów.

W ostatnim czasie codziennie dostajemy zgłoszenia, dotyczące wykroczeń drogowych popełnianych w tym rejonie. Skarżą się mieszkańcy, administratorzy, zarządcy wspólnot. Chodzi o kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do zasad obowiązujących w strefach zamieszkania, jak również do znaków drogowych - mówi Tomasz Zubek, kierownik Referatu Dzielnicowego IV.

Pomimo licznych interwencji podejmowanych przez strażników przy ulicy Lawendowe Wzgórze, liczba zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania w tym rejonie jest coraz większa. Należy zaznaczyć, że obowiązujące tam oznakowanie wprowadzone zostało na wniosek wspólnot mieszkaniowych. To oznacza, że wolą mieszkańców jest porządek w zakresie parkowania – podkreśla Agnieszka Grabowska, zastępca komendanta ds. prewencji.

lawendowe wzgórze2 1200px

Najczęściej popełnianymi wykroczeniami drogowymi w rejonie ulicy Lawendowe Wzgórze są: parkowanie aut na terenie strefy zamieszkania (znak D-40) w miejscach niewyznaczonych oraz niestosowanie się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się). W niektórych miejscach zarządca terenu (organizator ruchu) umieścił tabliczki T-24 informujące o obowiązkowym odholowaniu pojazdu na koszt właściciela.

Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w strefach zamieszkania

ulotka-sz-1000px

Za każdym razem, gdy strażnicy miejscy stwierdzą naruszenie przepisów, podejmą interwencję. Będą blokowali koła aut, sięgną też po mandaty. Patrole wyjadą w rejon wcześnie rano, na miejscu będą tuż po godzinie 6:00. Zakończenie działań dopiero wieczorem, po godzinie 21:00.

Pod koniec lutego wzmożonymi kontrolami objęte zostało Główne Miasto. Akcja trwała sześć dni, funkcjonariusze interweniowali ponad 600 razy. Podobne działania będą prowadzone w najbliższym czasie również w innych częściach Gdańska.