Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Z włazem przez miasto

Z włazem przez miasto

Mężczyzna załadował pokrywę studzienki kanalizacyjnej na dziecięcy wózek, a spotkanym na swojej drodze funkcjonariuszom wyjaśnił, że przewożony w ten sposób „towar” znalazł.

Mundurowi z Referatu Profilaktyki natknęli się na nietypowy transport około godziny 11:30 kiedy to patrolowali rejon ul. Szafarnia. Drogą spacerował młody mężczyzna, prowadzący wózek przeznaczony dla dziecka, gdzie jednak zamiast bobasa znajdował się ładunek dość nietypowy – był nim właz pochodzący ze studzienki kanalizacyjnej.

Strażnicy zapytali mężczyznę skąd wziął ową pokrywę – w końcu jest to przedmiot, którego brak w danym miejscu może spowodować niebezpieczeństwo zarówno w ruchu pieszym jak i samochodowym. Młody człowiek zaprowadził funkcjonariuszy w rejon nieistniejących już zakładów mięsnych, gdzie wskazał na stertę gruzu, na której miał rzekomo odnaleźć wspomniany właz…

W związku z podejrzeniem kradzieży pokrywy kanalizacyjnej strażnicy wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji, którzy przejęli dalsze czynności w powyższej sprawie.