Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Z prądem nie ma żartów!

skrzynka zabezpieczona 1000pxOtwarta skrzynka energetyczna to potencjalne niebezpieczeństwo. Zagrożenie dostrzegli strażnicy miejscy, którzy patrolowali gdańskie Rudniki. Niezwłocznie podjęli działania. Tymczasowo zabezpieczyli urządzenia, które nagle stały się ogólnodostępne. Powiadomili też o wszystkim właściwe służby.

We wtorek 6 października zmotoryzowany patrol z Referatu VI jechał ulicą Elbląską. Przy skrzyżowaniu z Tamą Pędzichowską uwagę funkcjonariuszy zwróciła skrzynka, przez którą do słupów oświetleniowych doprowadzone jest zasilanie. Była otwarta! A ponieważ każde urządzenie pod napięciem zlokalizowane w ogólnodostępnym miejscu i niewłaściwie zabezpieczone, to potencjalne zagrożenie - strażnicy prowizorycznie zamknęli skrzynkę. Potem za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją powiadomili o incydencie właściwe służby.

W najbliższym czasie mundurowi sprawdzą, czy osoby odpowiedzialne za stan techniczny skrzynki zabezpieczyły ją już w należyty sposób.

Aktualizacja: 09.10.2015 r.

Z prądem nie ma żartów!

Zgodnie z zapowiedzią, w środę 7 października strażnicy z Referatu VI przeprowadzili kontrolę. Jak się okazało, skrzynka energetyczna, stojąca przy skrzyżowaniu ulicy Elbląskiej z Tamą Pędzichowską była już właściwie zabezpieczona i nie stwarzała żadnego zagrożenia.