Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu na części ulic

Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu na części ulicKażdy, kto jeździ autem po ulicach Gdańska, powinien w najbliższych dniach bacznie zwracać uwagę na znaki drogowe i bezwzględnie unikać jazdy na pamięć. W wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu: niektóre ulice staną się jednokierunkowymi, Śródmieście zyska nowy deptak. Poza tym w sześciu rejonach miasta zaczną obowiązywać Strefy Ograniczonego Postoju.

Śródmieście

Pierwsze zmiany będą wprowadzone w piątek 31 marca w Śródmieściu. Jednokierunkowy ruch zacznie na stałe obowiązywać na ulicach: Straganiarskiej, Świętojańskiej, Tokarskiej, Tandety, Minogi i Warzywniczej.  Całkowicie zamknięta dla aut zostanie ulica Grobla IV.

Oliwa

W sobotę 1 kwietnia ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicach: Kręckiego, Miraua, Wąsowicza, Drzymały i Zacisze. Natomiast miejsca parkingowe przy Obrońców Westerplatte zostaną przeniesione na drugą stronę ulicy.

Uwaga! Jazda pod prąd jest ogromnym zagrożeniem w ruchu drogowym. Do wszystkich kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do nowego oznakowania!

Strefy Ograniczonego Postoju

W poniedziałek 3 kwietnia w sześciu rejonach Gdańska zaczną obowiązywać Strefy Ograniczonego Postoju. Parkować będą w nich mogli jedynie posiadacze identyfikatorów. Dla pozostałych kierowców przygotowane zostały płatne miejsca postojowe.

Strefy zostały wyznaczone w Oliwie, Wrzeszczu, Aniołkach, Śródmieściu, na Starym i Głównym Mieście, Przymorzu oraz w rejonie Politechniki.

Więcej informacji: Nowe strefy – jak w nich parkować?

W pierwszych dniach obowiązywania nowych zasad strażnicy miejscy będą przede wszystkim informować o wprowadzonych zmianach, pouczać kierowców i przypominać im o obowiązku zwracania uwagi na oznakowanie.

Czytaj także: - Bez samochodów na Grobli IV (gdansk.pl)