Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Uratowali mu życie?

Uratowali mu życie?Nieprzytomny, około 40-letni mężczyzna leżał w rowie przy ulicy Nowotnej na Stogach. Strażników poinformował o tym przypadkowy przechodzień. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie, 21 maja. We wskazane miejsce pojechał niezwłocznie patrol z Referatu VI. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że poszkodowany wymaga natychmiastowej, fachowej pomocy.

40-latek miał na ręku opaskę cukrzyka. Nie można było nawiązać z nim kontaktu. Bez chwili wahania, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją, strażnicy wezwali pogotowie. Sami w tym czasie wydostali 40-latka z rowu, sprawdzili jego podstawowe czynności życiowe i ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Ponieważ padał deszcz, zabezpieczyli mężczyznę kocem termicznym.

Niespełna 10 minut później na miejscu była karetka pogotowia. Ratownicy stwierdzili, że ogólny stan zdrowia 40-latka jest zły. Doszło u niego między innymi do znacznego wychłodzenia organizmu, dlatego też mężczyzna został zabrany do szpitala. Poszkodowany nie miał przy sobie żadnych dokumentów.