Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy kontrolowali pojazdy w SOP

Mundurowi przeprowadzili kontrole zaparkowanych pojazdów w Strefie Ograniczonego Postoju (SOP) na terenie Gdańska. Mimo obowiązującego od kwietnia oznakowania wielu kierowców niestety nadal łamie przepisy.

Od 21 do 29 września mundurowi prowadzili kontrole we wszystkich Strefach Ograniczonego Postoju na terenie Gdańska. W związku z niestosowaniem się do znaku B-39 strażnicy podjęli łącznie 285 interwencji. Mandatami zakończyły się 93 z nich, 66 pouczeniami, a 126 spraw jest nadal prowadzonych. W trakcie działań funkcjonariusze założyli blokady na koła 84 samochodów.

W Gdańsku od początku kwietnia funkcjonuje sześć Stref Ograniczonego Postoju (SOP): Główne Miasto (AG), Stare Miasto (AS), Wrzeszcz (AW), Aniołki (BA), Oliwa (BO) oraz Przymorze (BP). Są one połączone ze Strefami Płatnego Parkowania (SPP).

Tu znajdziesz listę ulic objętych Strefą Ograniczonego Postoju (SOP) i Strefą Płatnego Parkowania (SPP)

Patrz na znaki! Strażnicy w akcjiPrzed wjazdem do każdej ze stref ustawione są znaki B-39 (strefa ograniczonego postoju) z tabliczką informującą, że zakaz nie dotyczy wymienionych posiadaczy danych identyfikatorów. Każdy kto ma takie zezwolenie może zaparkować pojazd na terenie SOP zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa o Ruchu Drogowym.

Natomiast jeśli ktoś wjeżdża do SOP i nie posiada odpowiedniego identyfikatora, to może na jego terenie zatrzymać się tylko do jednej minuty. Parkowanie w strefie dozwolone jest jedynie na wyznaczonych płatnych miejscach parkingowych.

Zaparkowanie samochodu w Strefie Ograniczonego Postoju bez odpowiedniego identyfikatora oznacza dla kierowcy mandat w wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny.

Czytaj także: - Patrz na znaki! Strażnicy w akcji