Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bobry tu były

Bobry tu byłyCztery drzewa zostały uszkodzone przez bobry. Ich pnie były na tyle zniszczone, że ze względów bezpieczeństwa musiało dojść do wycinki. Wezwani na miejsce strażnicy poprosili o pomoc strażaków z OSP, którzy szybko uporali się z problemem.

Czwartek, 30 listopada. Około godziny 12:45 na alarmowy numer 986 przekazana została informacja, że w Sobieszewie bobry podgryzły drzewa. Okoliczni mieszkańcy byli zaniepokojeni tą sytuacją. Na miejsce pojechał patrol z Referatu VI.

Przy ulicy Jachtowej zobaczyliśmy cztery drzewa uszkodzone przez bobry. Zagrożone było bezpieczeństwo osób i pojazdów korzystających z ulicy Jachtowej, jak również linii energetycznej. O pomoc poprosiliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Sobieszewie – mówi specjalista Andrzej Hinz. Strażacy uznali, że drzewa stanowią duże zagrożenie i trzeba je wyciąć – dodaje. /posłuchaj/

Wspólna akcja trwała około pół godziny. Strażacy wycinali drzewa, a strażnicy w tym czasie zabezpieczali drogę, by nikomu nic złego się nie stało.

Jak wynika z relacji okolicznych mieszkańców, do kłopotliwej sytuacji doprowadziły cztery młode bobry, które mieszkają w pobliskim stawie.

[gallery link="file" ids="16815,16816,16817,16818,16819,16820"]   [video youtube="2JlTvqENKSY"]