Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Czyste miasto zależy od Ciebie″

„Bezpieczne i przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od ciebie” to temat kolejnej, już szóstej edycji olimpiady, organizowanej przez Straż Miejską w Gdańsku, Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną oraz straże miejskie z Gniewu, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Sopotu, Tczewa i Straż Gminną z Pruszcza Gdańskiego.

Tym razem temat przewodni konkursowych zmagań związany jest z problematyką czystości. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Celem konkursu jest rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, rozbudzanie zainteresowania wiedzą prawną z zakresu tematyki konkursowej oraz kształtowanie postaw współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Do udziału w Olimpiadzie przystąpiło 31 szkół, z których zgłosiły się 663 osoby.

Partnerami Olimpiady są Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Harmonogram:
  • Przyjmowanie zgłoszeń udziału do 30 listopada 2012
  • I Etap – 18 grudnia 2012
  • II Etap – 6 luty 2013
  • Finał – 21 marca 2013

Nagrodą główną dla laureata I miejsca VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od ciebie” jest indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz zwolnienie z opłat za studia pierwszego stopnia na wybranym przez niego kierunku.

Tegoroczna edycja Olimpiady uzyskała dofinansowanie ze środków dotacji celowej w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

czyste_miasto_zalezy_od_ciebie
DO POBRANIA
WIĘCEJ NA TEMAT POPRZEDNICH EDYCJI OLIMPIADY
ORGANIZATORZY
PATRONAT HONOROWY
wojewoda-pomorski1
patronat-prezydent
SPONSORZY
pzu_zycie2
razem_bezpieczniej
zamek