Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Gdańskie Dni Sąsiadów

Gdanskie-Dni-Sasiadow

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i poznania swoich sąsiadów. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy – jest wiele sposobów na spędzenie czasu wspólnie z sąsiadami. W ramach święta każdy może spotkać się z najbliższymi sąsiadami z ulicy, bloku, czy nawet klatki schodowej; poznać ludzi, których codziennie widujemy, gdy wychodzą do pracy lub z niej wracają, gdy robią zakupy w lokalnym sklepie.
Gdańskie Dni Sąsiadów to także większe akcje: festyny, przemarsze i święta ulicy organizowane przez stowarzyszenia i organizacje.

Straż Miejska w Gdańsku, która jest partnerem wydarzenia, będzie zapewniać bezpieczeństwo organizowanych spotkań. Referat Profilaktyki Straży Miejskiej będzie także obecny ze swoimi programami profilaktyczno-edukacyjnymi dla dzieci na kilku większych festynach, na które został zaproszony.

Przygotowując i rejestrując spotkanie lub festyn przez stronę www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM, organizatorzy i organizatorki, otrzymują pakiet startowy, na który składają się ulotki z poradami jak zorganizować udane spotkanie, plakaty, kolorowe baloniki i chorągiewki, koszulki, koce, smycze, torby ekologiczne, naklejki na imiona i notesy.

Do dnia 25 kwietnia zarejestrowano 62 spotkania w Gdańsku i okolicach, od kameralnych spotkań przy grillu sąsiadów z jednej klatki schodowej, po duże pikniki i festyny odbywające się w parkach czy na boiskach szkolnych. Po odwiedzeniu zakładki „spotkania i festyny” na stronie www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl można zapoznać się z propozycjami świętowania w różnych dzielnicach Gdańska. Propozycje spędzania czasu w ramach sąsiedzkiego święta są przeróżne, każdy znajdzie coś dla siebie, dorośli i dzieci.

Organizatorzy, wysyłając relację z przygotowanej przez siebie imprezy, mogą wygrać: meble ogrodowe, śpiwory, ręczniki piłkarskie, pendrive’y, unikatowe gadżety Euro 2012. Losowanie nagród za najlepsze relacje odbędzie się 25 maja, podczas obchodów Święta Miasta.

W tym roku, dzięki współpracy z serwisem Tablica.pl, po raz pierwszy współorganizujemy wyprzedaże sąsiedzkie. Oprócz zalet ekonomicznych i ekologicznych, wyprzedaże mają też charakter społeczny. Niewyprzedane przedmioty mogą zostać przekazane gdańskim organizacjom dobroczynnym: fundacji „Droga” oraz Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta. Dziesięć najlepszych wyprzedaży serwis Tablica.pl wspomoże pomocą promocyjną, profesjonalnymi animatorami oraz nagrodami dla najlepszego stoiska. Do dnia dzisiejszego zgłoszono 19 wyprzedaży, z czego większość została przesłana na konkurs.

Gdańskie Dni Sąsiadów odbędą się w dniach od 27 kwietnia do 20 maja.

Strona internetowa Gdańskich Dni Sąsiadów: www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl

Profil na Facebook’u: www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow