Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Dach dla kibica

dach_dla_kibica

Miłośnicy futbolu często nie dysponują wypchanym portfelem i nie mają biletu na mecz. Chcą jednak poczuć atmosferę turnieju, poznać nowe kultury, nowych ludzi – mieszkańców miast, w których odbywają się mecze. Właśnie dla takich osób oraz na przekór nadmiernej komercjalizacji mistrzostw Fundacja Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (www.fundacja.ppnt.poznan.pl) oraz Instytut Piłka Nożna a Społeczeństwo z Dortmundu (www.ifg.edff.net) uruchomili projekt, którego celem jest promocja nawiązywania bezpośrednich, przyjacielskich kontaktów pomiędzy miłośnikami piłki nożnej poprzez oferowanie i korzystanie z prywatnych noclegów za pomocą portalu www.dachdlakibica.net.

Udział w projekcie to doskonała okazja, aby poznać fanów piłki nożnej oraz turystów z całego świata, nawiązać długotrwałe przyjaźnie, poczuć się prawdziwym gospodarzem podczas rozgrywek, a tym samym zapewnić gościom poczucie bezpieczeństwa.

Do projektu może się przyłączyć każdy, kto ma do dyspozycji wolną kanapę, mieszkanie czy trawnik przed domem na rozbicie namiotu. Projekt jest niekomercyjny i zarówno osoby prywatne jak i organizatorzy noclegów w szkołach, schroniskach, halach sportowych, parafiach itp. mogą bezpłatnie zamieszczać swoje oferty.

Umieszczone na portalu oferty są widoczne – za wyjątkiem danych osobowych – dla osób szukających noclegu. Warunki korzystania z noclegu strony określają samodzielnie.

Projekt był z powodzeniem realizowany podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2006 r. sprawdził się także podczas UEFA Euro 2008™ w Austrii i Szwajcarii.

Partnerami projektu są Miasto Gdańsk – Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 oraz Miasto Poznań – Biuro ds. Euro 2012.

Projekt jest wspierany przez Straż Miejską w Gdańsku oraz Fundację Roberta Boscha w ramach „Projektu dla tolerancji i porozumienia między narodami podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce 2012”.

Zapraszamy wszystkie instytucje, organizacje, firmy oraz osoby prywatne, którym bliskie są idee i założenia projektu Dach dla Kibica do współpracy w formie wzajemnych działań promocyjnych.

Strony internetowe:

www.dachdlakibica.net
www.bedaundfans.net

Kontakt:
gdansk@dachdlakibica.net