Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Brama pod napięciem

Autor: Andrzej Hinz
Pewien mężczyzna wracał wieczorem do domu. Niestety nie mógł się do niego dostać, ponieważ ogrodzenie jego posesji było „podłączone do prądu”. Przyczyną była zerwana trakcja elektryczna, która zawisła na płocie okalającym nieruchomość.
radiowóz straży miejskiej zabezpiecza zerwaną linię energetyczną

Poniedziałek, 8 stycznia. Zbliżała się godzina 19:30, gdy dyżurny numeru 986 odebrał niecodzienne zgłoszenie. Jego treść brzmiała – „zerwana linia wysokiego napięcia leży na chodniku przy ulicy Beniowskiego”. W tej sytuacji liczyła się każda chwila, ponieważ zagrożone było ludzkie życie. Operator natychmiast wysłał w podaną lokalizację patrol z Referatu Ekologicznego.

Gdy funkcjonariuszki przyjechały na miejsce, zobaczyły zerwany, iskrzący przewód trakcji energetycznej leżący na bramie wjazdowej pobliskiej nieruchomości. W odległości kilku metrów stał wystraszony mężczyzna. Podczas rozmowy okazało się, że jest mieszkańcem posesji i gdy chciał wejść do domu zobaczył, że ogrodzenie jest pod napięciem.

pracownik pogotowia energetycznego naprawia zerwaną trakcję

Strażniczki zabezpieczyły miejsce przed dostępem osób trzecich i wezwały pogotowie energetyczne. Personel techniczny był na miejscu już po kilku minutach. Pracownicy odłączyli zasilanie zerwanej trakcji i przystąpili do usuwania uszkodzeń, a funkcjonariuszki powróciły do działań patrolowych.