Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Bóbr utknął w zbiorniku

Autor: Robert Kacprzak
Informacja o zwierzęciu uwiezionym w wysokich ścianach przepompowni wpłynęła na numer 986. By je uwolnić konieczna była pomoc strażaków. Gryzonia w bezpieczne miejsce przewieźli strażnicy miejscy.
bóbr odpoczywa na deskach

Czwartek, 4 maja. Kilka minut po godzinie 15:00 dyżurny numeru 986 otrzymał informacje o bobrze uwięzionym w zbiorniku przepompowni przy ulicy Olszyńskiej. Na miejsce udały się funkcjonariuszki z Referatu Ekologicznego.

deski włożone do zbiornika. na nich odpoczywa bóbr

Wycieńczony bóbr pływał w zbiorniku. Betonowe ściany okazały się dla niego przeszkodą nie do pokonania. Dodatkowo zwierzę nie miało tam miejsca, aby chwilę odpocząć. Bóbr musiał cały czas pływać. Strażniczki umieściły w zbiorniku dwie deski, na których zwierzę mogło usiąść i nabrać sił. Niestety mimo prób nie udało się gryzonia wyciągnąć. Niezbędne było wezwanie strażaków.

strażniczka z siatką stoi na bobrem w zbiorniku

Wspólnymi siłami i przy pomocy kilku siatek zmęczone zwierzę udało się uwolnić. Bóbr nie miał widocznych ran i urazów. Strażniczki miejskie przewiozły go w bezpieczniejsze miejsce. Gdy tylko bóbr odpoczął, wypuściły go na wolność.