Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Znów nielegalne papierosy na Zielonym Rynku

Nielegalne papierosy na Zielonym RynkuKolejne paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli strażnicy miejscy w rejonie Zielonego Rynku na Przymorzu. Ich posiadacz został przekazany funkcjonariuszom Izby Celnej. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ pił piwo w miejscu objętym zakazem spożywania alkoholu.

W sobotę 14 listopada przed południem funkcjonariusze z Referatu IV patrolowali okolice Zielonego Rynku. Na ulicy Czerwony Dwór dostrzegli mężczyznę, który pił piwo. Ponieważ w tym miejscu nie wolno spożywać alkoholu, podjęli interwencję.

48-letni mieszkaniec Gdańska, który popełnił wykroczenie, często widywany jest przez strażników wśród osób handlujących na rynku nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Dlatego też funkcjonariusze poprosili go o otwarcie sportowej torby, którą miał przy sobie. Mężczyzna zrobił to bez sprzeciwu. Jak się okazało, wewnątrz było 77 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz jedno opakowanie najprawdopodobniej z tytoniem.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją strażnicy powiadomili o znalezisku mobilną grupę Izby Celnej w Gdyni, która prowadzi działania wraz ze Strażą Miejską w Gdańsku. Dalsze czynności w sprawie 48-latka prowadzą celnicy.