Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zniszczyli przystanek - zostali zatrzymani

Zniszczyli przystanek - zostali zatrzymani

Referat Monitoringu Straży Miejskiej w Gdańsku po raz kolejny stanął na wysokości zadania! Tym razem dzięki czujnym operatorom kamer udało się zatrzymać mężczyzn niszczących wiatę przystankową w rejonie gdańskiego Ujeściska.

W ubiegły piątek około 23:30 pracownicy Referatu Monitoringu zauważyli dwóch młodych mężczyzn zachowujących się dość nietypowo – skakali, przepychali się, a także najwyraźniej chcieli się wyżyć na przystanku autobusowym znajdującym się w rejonie pętli Łostowice / Świętokrzyska.

Jeden z mężczyzn postanowił poskakać po ławce znajdującej się pod przystankową wiatą oraz kopnięciami zbić szybę. Operatorzy kamer widząc co się dzieje natychmiast powiadomili o sytuacji funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu.

Tymczasem drugi z krewkich młodzieńców postanowił wesprzeć kolegę i w przystankową wiatę rzucił butelką po piwie. Tym razem szkło pękło. Oczywiście "dzieło" nie zostało ukończone – teraz mężczyźni za pomocą kopnięć usuwali resztki szyby z metalowej ramy.

Wandale widząc zbliżający się patrol postanowili ukryć się w okolicznych zaroślach. Nie zdawali sobie jednak sprawy z tego, że każdy ich ruch obserwowano przez kamery Referatu Monitoringu, a uzyskane informacje były na bieżąco przekazywane funkcjonariuszom, którzy mieli zatrzymać młodych ludzi.

Kilka minut później mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na jeden z gdańskich komisariatów.