Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Złomiarze na cenzurowanym

Złomiarze na cenzurowanymDwaj mężczyźni i przyczepka załadowana dużymi, metalowymi elementami. Panowie wraz z ładunkiem zmierzali w stronę punktu skupu złomu. Zapytani przez strażników skąd mają te przedmioty - szczerze przyznali, że wzięli je sobie z pobliskiej działki bez pytania kogokolwiek o zgodę. W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży, na miejsce wezwano policję.

Piątek, 13 listopada. Funkcjonariusze z Referatu VI patrolowali rejon Przeróbki. Na ulicy Przetocznej ich uwagę zwrócili dwaj mężczyźni. Panowie pchali dwukołową przyczepkę, na której leżały duże, metalowe elementy. Mundurowi postanowili sprawdzić do kogo należą te przedmioty.

Mężczyźni zgodnie oświadczyli, że ich ładunek pochodzi z terenu jednego z byłych zakładów w tej okolicy. Panowie po prostu zabrali stamtąd metalowe elementy, by sprzedać je w pobliskim punkcie skupu złomu.

Ponieważ mogło dojść do kradzieży, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją na miejsce wezwano policję. Strażnicy przekazali ujętych mężczyzn jej funkcjonariuszom. Zgodnie z uprawnieniami, dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.