Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Złodzieje zostali zatrzymani dzięki monitoringowi

Autor: Andrzej Hinz
51-latek ukradł z lokalu gastronomicznego butelki z winem i to dwukrotnie w ciągu kilku minut. Jego poczynania zauważył strażnik miejski z Referatu Monitoringu i o kradzieży powiadomił policję. Tydzień wcześniej dzięki czujności operatora kamer udało się zatrzymać pijanego 28-latka, który zdewastował i okradł automat do gier. Jego łupem padł bilon o wartości kilku złotych. Za swoje zachowanie usłyszał już zarzuty i odpowie za nie przed sądem.
Mężczyzna niesie dwie butelki wina

Był poniedziałek, 18 lipca. Operator miejskiego monitoringu obserwował na kamerach rejon Targu Rybnego. Kilka minut przed godziną 20:00 zauważył mężczyznę, który wszedł przez otwarte drzwi na zaplecze jednej z restauracji. Korzystając z nieuwagi personelu, zabrał z półki dwie butelki wina i szybko się oddalił.

Po kilku minutach wrócił i ukradł kolejne trunki. Tym razem zauważyła go jedna z kelnerek i natychmiast wybiegła za nim z lokalu. Dogoniła złodzieja i odzyskała skradziony towar. Wystraszony mężczyzna zdołał jednak uciec.

Pracownik straży miejskiej o kradzieży powiadomił dyżurnego Komisariatu II Policji. Przekazał także policjantom informacje dotyczące wyglądu sprawcy kradzieży oraz wskazał kierunek, w którym się oddalił. Policjanci znaleźli go, gdy konsumował skradzione trunki na jednym pobliskich podwórek.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, 51-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Tydzień wcześniej dzięki czujności operatorów monitoringu udało się zatrzymać sprawcę kradzieży w centrum Gdańska.

Mężczyźni manipulują przy autoamcie do gry

Poniedziałek, 11 lipca. Około godziny 6:30 operator monitoringu zauważył na Targu Węglowym grupę kilku mężczyzn, którzy bawili się na automatach do gier. Po chwili dwóch z nich zaczęło kopać jedno z urządzeń. Następnie pochylili się i zaczęli  manipulować przy części wrzutowej urządzenia. Gdy wstali, jeden z nich trzymał w rękach bilon.

Funkcjonariusz straży miejskiej o zdarzeniu poinformował niezwłocznie oficera dyżurnego policji, który na miejsce skierował patrol. Po przeszukaniu terenu policjanci zatrzymali mężczyznę, który pasował do podanego opisu.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, policjanci wylegitymowali 28-latka z Gdańska i zbadali jego stan trzeźwości. Mężczyzna w wydychanym miał prawie dwa promile alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna wspólnie z inną nieznaną osobą, dokonali włamania do automatu do gier i ze środka ukradli trzy monety o nominale 2 zł oraz spowodowali uszkodzenia urządzenia o wartości ponad 1 tys. złotych. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia.