Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Złodzieje na budowie

Autor: Andrzej Hinz
Plan był prosty. Pod osłoną nocy dwaj mężczyźni sforsowali płot wokół placu budowy i wynieśli stamtąd elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Na szczęście ich poczynania zauważył pracownik monitoringu i powiadomił policję.
Kamery monitoringu

Wtorek, 23 marca. Około godziny 2:00 operator monitoringu przy Komisariacie Policji V na Przymorzu zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy chodzili w pobliżu ogrodzonego placu budowy przy ul. Lecha Kaczyńskiego. Ich zachowanie wydało mu się podejrzane. Postanowił ich obserwować. Szybko okazało się, że przeczucie go nie myliło.

W pewnej chwili panowie przeskoczyli płot. Niedługo potem z placu budowy wrócili bogatsi o pręty zbrojeniowe, przewody elektryczne i elektronarzędzia. Operator niezwłocznie powiadomił oficera dyżurnego o sytuacji. Szczegółowe informacje dotyczące złodziei trafiły do patrolu policji.

Niczego nieświadomi amatorzy cudzej własności zostali zatrzymani, gdy wkładali skradzione przedmioty do swojego samochodu. Mężczyźni trafili na komisariat policji. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, zatrzymani to 36 i 37-latek z Gdańska. Za wykroczenie związane z kradzieżą grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tyś. złotych.