Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Złodziej na Starym Mieście!

Złodziej na Starym Mieście!Sprawny pościg strażników miejskich zakończył się ujęciem młodego mężczyzny, który uznał, że ma ochotę na alkohol, ale nie ma zamiaru za niego zapłacić.

Kilka minut po godzinie 13 funkcjonariusze z Referatu II patrolujący rejon ul. Rajskiej zauważyli jak dwóch mężczyzn – ochroniarzy jednego z supermarketów – biegnie za młodym chłopakiem. Mundurowi uznali, że zapewne chodzi o kradzież i natychmiast przyłączyli się do pościgu.

Ulicę Rajską funkcjonariusze pokonali radiowozem, następnie pościg przeniósł się na Podwale Staromiejskie gdzie mundurowi kontynuowali pościg pieszo. Niedaleko Hali Targowej młody mężczyzna został ujęty.

Po chwili do strażników miejskich dołączyli pracownicy ochrony sklepu, w którym dokonano kradzieży. Przy sprawcy została znaleziona butelka markowego alkoholu, który zapewne miał mu umilić wczorajsze deszczowe popołudnie – stało się jednak inaczej, o czym uświadomili młodego złodzieja funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce i przejęli prowadzenie dalszych czynności w sprawie.