Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zimowe utrudnienia na Osowej

Autor: Andrzej Hinz
Poniedziałkowe popołudnie dla kierowców między innymi w rejonie Owczarni stało się prawdziwym sprawdzianem umiejętności jazdy i cierpliwości. Intensywne opady śniegu i ujemne temperatury spowodowały, że niektóre drogi zamieniły się w prawdziwe lodowiska. Jedną z „ofiar” zimy i śliskiej jezdni stał się miejski autobus, który utknął na ulicy Meteorytowej i spowodował kłopotliwy zator. Z pomocą ruszyli strażnicy miejscy.
strażniczka kieruje ruchem na drodze

Poniedziałek, 15 stycznia. Zbliżała się godzina 16, gdy patrol strażników z Referatu IV jechał ulicą Meteorytową. Gdy funkcjonariusze znajdowali się na wysokości marketu spożywczego, zobaczyli, że na poboczu drogi, częściowo w rowie melioracyjnym, stoi autobus miejski.

Pojazd ze względu na swoje gabaryty utrudniał przejazd innym samochodom, które próbując go ominąć, wpadały w poślizg. Podczas rozmowy z kierowcą autobusu okazało się, że wpadł w poślizg, gdy wyjechał z zatoczki i utknął. Po kilku minutach na drodze zrobił się zator złożony z kilkunastu pojazdów. Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna. W każdej chwili mogło dojść do kolizji.

strażnik na poboczu drogi

Po krótkiej analizie sytuacji funkcjonariusze wezwali na miejsce pługopiaskarkę i przystąpili do udrażniania zablokowanego odcinka jezdni. Pomagali także wyjeżdżać kierowcom, których auta utknęły i nie mogły ruszyć z miejsca. Z pomocą przyjechał także dodatkowy patrol. Niedługo potem udało się mundurowym przywrócić płynny ruch, a na miejsce dotarły służby drogowe i nadzór ruchu. Kierowcy dziękowali strażnikom za ich pomoc i chwalili za profesjonalne działania.