Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zgubiła go pewność siebie

Autor: Andrzej Hinz
31-letni mężczyzna ukradł portfel, w którym była między innymi karta płatnicza. Postanowił więc z niej korzystać i płacił nią za swoje zakupy. Był przekonany, że pozostanie bezkarny. Został zatrzymany dzięki czujności pracownika monitoringu wizyjnego.
operator monitroingu

Był wtorek, 5 września. Operatorzy monitoringu obserwowali na kamerach rejon Śródmieścia. O godzinie 18:00 ich uwagę zwrócił jeden z przechodniów. Jego wygląd odpowiadał wizerunkowi osoby, która kilka dni wcześniej prawdopodobnie przywłaszczyła i używała cudzej karty płatniczej. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomili policjantów. Na bieżąco podawali im dokładną lokalizację oraz kierunek, w którym szedł mężczyzna. Niedługo potem podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Dworca Głównego, gdy kupował bilet. Jak się później okazało, za niego również zapłacił skradzioną kartą.

Jak informują gdańscy policjanci, 31-latek dokonał sześciu nieautoryzowanych transakcji kartą w sklepach, restauracjach oraz w automacie biletowym. Zatrzymany usłyszał siedem zarzutów w tej sprawie i odpowiadać będzie za kradzież dokumentu, ukrywanie dokumentów, a także za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.