Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zgubił 1000 litrów ropy

Strażnicy miejscy zatrzymali samochód dostawczy, z którego skrzyni ładunkowej wylewał się olej napędowy.

Do zdarzenia doszło 25 października o godzinie 15:50 przy ulicy Głębokiej. Uwagę strażników miejskich zwrócił jadący samochód ciężarowy z którego części ładunkowej wylewała się na jezdnię bliżej nieokreślona ciecz. Po zatrzymaniu pojazdu i rozmowie z kierującym okazało się że jest to olej napędowy. Municypalni niezwłocznie wezwali straż pożarną i powiadomili Dyżurnego Inżyniera Miasta. W czasie kontroli dokumentów wyszło na jaw, że auto nie ma ważnych badań technicznych i aktualnego ubezpieczenia.

Przybyłe na miejsce zdarzenia patrole straży pożarnej rozpoczęły neutralizację skutków wycieku ropy. W tym samym czasie strażnicy miejscy kierowali ruchem i zabezpieczali wjazd na ulicę Głęboką, a pracownicy melioracji gdańskich wypompowywali ropę z zanieczyszczonych studzienek.

Pomimo szybko podjętych działań część paliwa przedostała się do pobliskiego kanału. Celem uniemożliwienia dalszego rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń wodne jednostki straży pożarnej rozstawiły zaporę sorpcyjną na Opływie Motławy, która zatrzymała wyciek. Według szacunkowych analiz łącznie z samochodu mógł wyciec ponad 1 metr sześcienny cieczy.

[gallery link="file" include="2196, 2195, 2194"]