Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zguba wróciła do właścicielki

Turystka ze Szwecji zgubiła w centrum Gdańska torebkę z osobistymi rzeczami. Porzucone przedmioty zainteresowały przechodniów, którzy o sprawie natychmiast poinformowali strażników miejskich. Mundurowym udało się szybko ustalić, czyja to torba. Przez media społecznościowe przekazali właścicielce wiadomość. Kobieta, która była już na lotnisku, natychmiast przyjechała do siedziby straży miejskiej po swoją własność. Radości i podziękowaniom nie było końca.
Damska torebka telefon komórkowy fragment chodnika wyłożony kostką brukową damskie dłonie włożone do torebki

Czwartek, 20 września. Było kilka minut po godzinie 12.00. Funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego patrolowali ulicę Kołodziejską. W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Poinformowali mundurowych, że nieopodal leży damska torebka. Patrol natychmiast poszedł we wskazane miejsce.

Strażnicy sprawdzili zawartość torby. Liczyli, że będzie w niej coś, co pozwoli ustalić, do kogo należy zguba. I rzeczywiście było. Mundurowi znaleźli między innymi karty płatnicze oraz dokumenty z imieniem i nazwiskiem pewnej kobiety.

Okazało się, że jest to obywatelka Szwecji. Nawiązaliśmy z nią kontakt za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Poinformowaliśmy o znalezionej torbie – mówi młodszy strażnik Michał Pałka.

Turystka była już w porcie lotniczym, gdy dowiedziała się o odnalezieniu jej torebki. Zamiast lecieć do domu, natychmiast przyjechała do siedziby straży miejskiej. Bardzo się cieszyła, że odzyskała swą własność i entuzjastycznie dawała temu wyraz. Potwierdziła, że z torby nic nie zginęło. Na swoim miejscu były zarówno dokumenty, jak i inne przedmioty. Kobieta podziękowała za pomoc i od razu wróciła na lotnisko.