Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zbyt ciężkie ulotki

Autor: Robert Kacprzak
Miał rozwieźć materiały reklamowe. Uznał jednak, że są one zbyt dużym obciążeniem dla jego auta. Jeden z kartonów wystawił na ulicę i odjechał. Miał pecha, bo jego poczynania zostały nagrane. Mieszkańcy poprosili o pomoc straż miejską. Sprawca dostał mandat.
Podrzucone odpady Letnia - Ref VI - 1200 x 675

Środa, 17 kwietnia. Około godziny 16.30 funkcjonariusze z Referatu VI pojechali na ulicę Letnią na Olszynce. Mieli zgłoszenie, że obok jednej z posesji ktoś podrzucił odpady.

Na miejscu zgłaszający wskazał nam stojący przy ogrodzeniu karton z materiałami reklamowymi. Jeden z mieszkańców nagrał moment, w którym sprawca wyjął z auta ulotki, zostawił je przy płocie, a następnie odjechał – mówi starszy inspektor Rafał Przęczek.

Początkowo mieszkańcy ulicy Letniej na własną rękę chcieli odnaleźć winnego. Niestety bez skutku. Wtedy poprosili o pomoc strażników miejskich.

Okazało się, że na kartonie są dane kontaktowe firmy. Dzięki temu udało się nam ustalić prawdopodobnego sprawcę zaśmiecenia. Podczas rozmowy telefonicznej mężczyzna przyznał się, że to on zostawił ulotki. Tłumaczył, że chciał się ich pozbyć, bo miał przeładowany samochód – dodaje Rafał Przęczek.

Strażnicy ukarali sprawcę mandatem. Zobowiązali go też do zabrania porzuconych ulotek.