Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zbiórka odpadów niebezpiecznych

Zbiórka odpadów niebezpiecznychZakład Utylizacyjny w Gdańsku kontynuuje nieodpłatną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

W najbliższe dwie soboty zbiórka odbędzie się w następujących dzielnicach: 12.05: Oliwa, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Żabianka, 19.05: Olszynka, Przeróbka, Rudniki, Stogi, Śródmieście, Wyspa Sobieszewska.

Zobacz szczegółowy harmonogram.

W ściśle określonych lokalizacjach wskazanych przez administratorów na terenie Gdańska odbierane będą od mieszkańców m.in. zużyty sprzęt elektro, RTV, AGD, komputery, drukarki, urządzenia elektryczne i elektroniczne np.: żelazka, suszarki, telewizory, telefony, radioodbiorniki, kalkulatory, pralki, lodówki, baterie i akumulatory ołowiowe; przeterminowane leki, lampy fluorescencyjne, termometry i inne odpady zawierające rtęć, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, kwasy, zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz hydrauliczne w opakowaniach, filtry olejowe, farby, lakiery, chemikalia i opakowania po tych substancjach.

Zbiórka przeprowadzona będzie w godzinach  od 8:30 do 15:00 w określonych harmonogramem miejscach i czasie.

Przewidziany czas postoju w jednym punkcie zbiórki to maksymalnie 15 min. Po tym czasie nasz samochód zmienia miejsce postoju na kolejne zgodnie z harmonogramem.

Więcej informacji na stronie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku: www.zut.com.pl