Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zatrzymany dzięki monitoringowi

Autor: Monika Domachowska
W poniedziałkowy wieczór dyżurny monitoringu zauważył dwie osoby, które swoim zachowaniem wzbudziły jego zainteresowanie. Intuicja nie zawiodła pracownika – po wezwaniu na miejsce policjantów okazało się, że jedna z osób jest poszukiwana.
Kamera monitoringu na ceglanej ścianie.JPG

6 lutego, tuż przed godziną 21 pracownik Straży Miejskiej w Gdańsku pełniący służbę w Studiu Monitoringu Wizyjnego, zlokalizowanym w Komisariacie VIII Policji, zauważył dwie osoby. Kobieta i mężczyzna przebywali przy pawilonie handlowym na wysokości sklepu warzywno-owocowego przy ul. Bulońskiej. Jak spostrzegł operator monitoringu, osoby te były zajęte swoimi telefonami, a kobieta najprawdopodobniej spożywała alkohol, chowając go pod kurtką. Pracownik monitoringu powiadomił o tym dyżurnego z Komisariatu VIII Policji, który na miejsce zadysponował zmotoryzowany patrol policji.

Policjanci po przybyciu na miejsce wylegitymowali obydwie osoby. Wówczas okazało się, że mężczyzna jest notowany i poszukiwany przez sąd do odbycia wyroku roku i miesiąca więzienia za włamania i kradzieże. Jak informuje Marek Kobiałko, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu celem sporządzenia dokumentacji. Następnie przetransportowano go do Policyjnej Izby Zatrzymań.