Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zatrzymali złodziei dzięki operatorowi monitoringu

Autor: Robert Kacprzak
Dwóch mężczyzn włamało się do cukierni w Nowym Porcie. Policjantom udało się ich zatrzymać dzięki czujności pracownika studia monitoringu. Grozi im do 10 lat więzienia.
dwóch mężczyzn idzie w nocy ulicą. obok zaparkowane auta.

Piątek, 15 marca. Kwadrans po godz. 23:00 operator monitoringu obserwował ulicę Wolności, gdy jego uwagę zwrócił pewien mężczyzna, który stał i oglądał okoliczne placówki handlowe. Po kilku minutach dołączył do niego kolega i wspólnie patrzyli w jakiś punkt. Gdy panowie zniknęli z zasięgu kamer, po północy pracownik studia na Komisariacie Policji V otrzymał informację od dyżurnego o kradzieży z włamaniem do cukierni na ul. Wolności. Operator poinformował funkcjonariusza, że obserwował dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn w rejonie, gdzie doszło do włamania. Podał policjantom rysopisy prawdopodobnych sprawców i przez cały czas informował o kierunku, w którym złodzieje się przemieszczali.

Jak informują gdańscy policjanci, na miejsce udały się dwa patrole funkcjonariuszy, którym udało się zatrzymać 40 i 32-latka. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Ich łup to gotówka w kwocie 100 zł. By ją ukraść spowodowali straty na kwotę 4100 zł wybijając szybę oraz niszcząc roletę antywłamaniową. 32-latek dodatkowo odpowie za inne włamanie, do którego doszło w pod koniec lutego 2024 r. Wtedy mężczyzna włamał się do lokalu handlowego i ukradł losy zdrapki, gotówkę oraz okulary. Pokrzywdzony oszacował straty na sumę prawie 500 zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.