Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zaspa Rozstaje: Prezydent Gdańska rozmawiał z mieszkańcami

Zaspa Rozstaje: Prezydent Gdańska rozmawiał z mieszkańcami

Około 150 osób przyszło na wczorajsze spotkanie z prezydentem Gdańska. Paweł Adamowicz rozmawiał z mieszkańcami Zaspy Rozstajów. 50. już debata, zorganizowana w ramach cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”, odbyła się we wtorek 28 kwietnia w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 przy ulicy Burzyńskiego 10.

Prezydent opowiedział mieszkańcom o inwestycjach zrealizowanych przez miasto na terenie Zaspy Rozstajów, poinformował też o planach na przyszłość. Namawiał również mieszkańców do powołania Rady Dzielnicy na tym terenie.

W drugiej części spotkania odbyły się cztery dyskusje tematyczne. Do dyspozycji mieszkańców byli czterej zastępcy Prezydenta Gdańska, którzy w osobnych salach odpowiadali na pytania i udzielali wyjaśnień.

W spotkaniu uczestniczyły także reprezentacje wielu miejskich instytucji – między innymi straży miejskiej. Przy naszym stoliku można było porozmawiać z funkcjonariuszami, zgłosić potrzebę interwencji, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, jak również obejrzeć spoty edukacyjne, które powstały w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”. Wielu mieszkańców brało od nas plakaty „Posprzątaj po swoim psie”, by następnie powiesić je na swojej klatce schodowej. Również im zależy na mobilizowaniu tych właścicieli psów, którzy wciąż zapominają o swoich codziennych obowiązkach!

[gallery link="file" ids="12534,12533,12535"]

Kolejne spotkanie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” odbędzie się 25 maja w Brętowie.

Relacja ze spotkania z mieszkańcami dzielnicy Zaspa Rozstaje także na: gdansk.pl