Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zasłabła podczas upałów

Autor: Andrzej Hinz
67-latka siedziała na ławce i czekała na autobus, gdy nagle osunęła się i straciła przytomność. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał patrol strażniczek. Funkcjonariuszki udzieliły kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwały pogotowie ratunkowe.
strażniczka miejska obok karetki pogotowia

Piątek, 22 lipca. Kwadrans przed godziną 9:00 strażniczki jechały ulicą Turystyczną, gdy zobaczyły kobietę, która siedziała na przystanku autobusowym. Wyglądała na osłabioną, miała bladą cerę i nieobecny wzrok. Nagle seniorka osunęła się z ławki. Funkcjonariuszki ruszyły z pomocą.

Kobieta na krótki czas straciła przytomność. Gdy po chwili odzyskała świadomość miała problemy z porozumiewaniem się. Z trudem wypowiadała słowa i kiwnęła tylko głową na znak, że rozumie, co się do niej mówi – mówi młodszy strażnik Martyna Figura.

Funkcjonariuszki udzieliły kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, ułożyły w pozycji bocznej ustalonej i wezwały pogotowie ratunkowe. Kilka minut później karetka była na miejscu. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali, że seniorka musi jechać do szpitala.