Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Zapomniał o akcyzie

Handlowanie papierosami bez akcyzy jest nielegalne, a robienie tego tuż pod okiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej jest – delikatnie mówiąc – przykładem na niezwykłą niefrasobliwość.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 9:10 przy ul. Chłopskiej na gdańskim Przymorzu – tuż obok głównej bramy wejściowej na pobliskie targowisko. Strażnicy z Referatu IV patrolujący rejon służbowy zauważyli mężczyznę, który w jednej ręce trzymał karton papierosów. Obok handlarza stała osoba, która chciała za wspomniany towar zapłacić.

Na widok funkcjonariuszy błyskawicznie schował pieniądze i pośpiesznym krokiem oddalił się w głąb targowiska. Sprzedający wyroby nikotynowe schował karton pod kamizelkę i stwierdził, że nic się przecież nie stało. Mężczyzna nie był jeszcze świadomy, że funkcjonariusze Straży Miejskiej są odmiennego zdania. Sprzedawane przez niego papierosy nie miały akcyzy, więc istniało uzasadnione podejrzenie, złamania prawa. O zaistniałej sytuacji został powiadomiono patrol Policji przebywający w rejonie ul. Chłopskiej i to właśnie funkcjonariusze tej służby przejęli prowadzenie dalszych czynności w sprawie. [gallery link="file" ids="10242,10243,10244"]